Online Görüş
deneme

Düzenleyen: distedavim

Düzenlenme Tarihi:

  05.05.2023

Online Diş Hekimi Muayenesi Nedir?

Online diş hekimi muayenesi, ağız sağlığı problemleri yaşayan ancak kliniğe gidemeyen veya gitmeyi tercih etmeyen hastalar için geliştirilmiştir. Evinizden ya da iş yerinizden, randevu alarak diş hekiminiz ile görüntülü görüşebilir, online tanı hizmeti alabilirsiniz. Online diş hekimi muayenesi sırasında diş hekimi fiziksel muayenenin gerekli olduğuna karar verirse, klinik muayene organize edilebilir.

Online Diş Hekimi Muayenesi Nasıl Yapılır?

Online muayene randevunuzu diştedavim mobil uygulaması ya da web sitesi üzerinden size uygun saat dilimini seçerek oluşturun. Online muayenenizi teyit etmeniz için size bir mesaj iletilecek. Mesajda yer alan linke tıklayarak canlı diş hekimi görüşmesini gerçekleştireceğiniz uygulamayı cihazınıza indirebilir veya internet sayfası üzerinden giriş yapabilirsiniz. Online diş hekimi muayenesi randevu saati geldiğinde uygulamayı açıp, online doktor görüşmesi için aranmayı bekleyin.

Online Diş Hekimi Muayenesi Ne Zaman Uygulanır?

Eğer ağız ve diş sağlığı problemi yaşıyor ya da yalnızca dişlerinizi kontrol ettirmek istiyor fakat kliniğe gidemiyorsanız online diş hekimi muayenesi uygulanır. Rutin olarak ağız ve diş sağlığının bozulmasını engellemek adına 6 ayda bir herkesin muayene olması gerekmektedir. 

Online Diş Hekimi Muayenesi Ne Kadar Sürer?

Online Muayene işlemi rutinde 10-15 dakika arasında zaman almaktadır. Online muayene süresi yine de hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir.

Online Diş Hekimi Muayenesi Avantajları Nelerdir?

Online diş hekimi muayenesi daha uzun süreli ya da daha maliyetli tedavilere ihtiyaç duymadan hastalığın başlangıç aşamasında tespitine imkan tanır. Online diş hekimi muayenesi sayesinde kliniğe gitme zorunluluğu yoktur.

Online Diş Hekimi Muayenesi Dezavantajları Nelerdir?

Online diş hekimi muayenesi sırasında yetersiz incelemede bulunulması durumunda başlangıç aşamasında bulunan çürük ve benzeri problemler tespit edilemeyebilir. Klinik muayene sürecinde ortaya çıkarılabilecek sorunlar fark edilemeyebilir. Ayrıca bazı durumlarda klinik muayene gerekli olabilmektedir.

Online Diş Hekimi Muayenesi Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Online diş hekimi muayenesi sonrasında hekim tarafından tespit edilen problemlerin aciliyet sırasına göre bir an önce tedavi edilmesi gerekir. Sıkıntıların daha fazla artmaması için hastanın iyi bir ağız hijyenine sahip olması gerekmektedir.

Online Diş Hekimi Muayenesi Fiyatları Nelerdir?

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından tavsiye edilen online diş hekimi muayene için tavsiye edilen fiyatı bulunmamaktadır. 

Şehirlere Göre Ara